Waterproof Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Temizlenir?

06.03.2018
2.307
Waterproof Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Temizlenir?

Kadınların günlük hayatta kullandıkları kozmetik ürünlerinin arasında rimel yer alıyor. Rimel her kadının makyajını kusursuzlaştıran ve makyajınızda gözlerinizin ön plana çıkmasını sağlayan en önemli kozmetik üründür. Bundan dolayı rimeli doğru bir şekilde kullanmak ve rimel seçerken gözlerinizde alerji yapmayacak aynı zamanda kaliteli ve suya dayanıklı bir rimel seçmek oldukça önemlidir.

Suya dayanıklı rimeller, gün boyu kirpiklerinizde kalacak ve yüzünüzü yıkasanız bile akmayacağından dolayı oldukça kullanışlı bir üründür. Bundan dolayı kalıcı ve akmayan rimel isteyenlerin en çok kullandıkları rimel, Waterproof rimel yer alıyor. Kullanım açısından diğer rimellerden hiçbir farklı olmayan suya dayanıklı rimel, gözlerden çıkarma açısından ise birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Suya Dayanıklı Rimel Temizleme

 

Suya dayanıklı rimel temizleme açısından oldukça basittir. Gözlerinize narin davranarak bu ürünü kolayca çıkarabilirsiniz. Suya dayanıklı rimellerim özelliği suya karşı dayanıklı olmalarıdır çıkarırken zorlanmazsınız. Bununla beraber göz makyajı temizleme pamuğu sayesinde rimelinizi rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Suya dayanıklı rimel kullananların bilmeleri gereken önemli bir ayrıntı da göz makyajlarını vazelin yardımıyla silmemeleri gerektiğidir. Birçok kişi rimelini yumuşatmak amacıyla kirpiklerine vazelin sürüp, silebilir. Fakat vazelin kullanmak ilerde kirpiklerinizin dökülmesine ya da daha büyük sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Göz Makyajı Temizleme Jellerinden Yardım Alın

Suya dayanıklı rimeli temizlerken, göz makyajı temizleme jellerinden yardım alabilirsiniz. Bu jelden pamuğunuza yeteri kadar damlatıp gözlerinizi silebilirsiniz. Evinizde göz makyajı temizleme losyonu bulunmuyorsa, bebek şampuanı veya zeytinyağı kullanmanızda hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Hem bebe şampuanları hem de zeytinyağı göze zarar vermediğinden dolayı rahatlıkla göz makyajınızı temizleyebilirsiniz. Rimeliniz suya dayanıklı waterproof ise bu yöntemlerle makyajınızı silebilirsiniz. Suya dayanıklı olmayan rimel temizleme içinde yine isterseniz aynı yöntemleri kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.