Sağlıklı Kilo Verme Yolları

28.12.2022
264
Sağlıklı Kilo Verme Yolları

Şeker hastalıkları, kalp sorunlarından uzak durmak için sağlıklı kilo verme yöntemlerini hayatınıza entegre edebilirsiniz. Vücudunuzun kapasitesini dikkate alarak aşamalı olarak kilo verme alışkanlıklarını kazanmak mümkündür. Ruhsal ve fiziksel olarak daha iyi bir sürece adım atmak çok da zor değil…

Sağlıklı Kilo Verme Nedir?

Sağlıklı kilo vücuda ruhsal ve fiziksel olarak zarar vermeden kilo kaybetmek olarak tanımlanabilir. Kısa sürede sonuç almak isteyen kişiler kilo kaybı yaşasa da zarar görebilmektedir. Bağışıklık sistemine ani şekilde zarar vermek ciddi hastalıkların zemini olacaktır.

Sağlıklı Kilo Verme

İşe Yarayan Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Motivasyonu düşürmeden, hedefe doğru bir şekilde ulaşmak için kendinizi tanımanız en önemli kısımdır. Öncelikle bir diyet listesi oluşturmak ve plan hazırlamak için diyetisyene başvurabilirsiniz.

1-)  Güne Sağlam Başlayın

Kahvaltı ederek kan şekerinizi gün boyu dengede tutabilirsiniz. Sabah kahvaltısında acıkmanızı kontrol etmek için protein ve yeşillik yanında kalsiyum yönünden zengin yiyeceklerden oluşturmalısınız.

2-) Tereyağı Tüketin

Sağlıklı yağlar kullanmaya özen göstererek gereksiz yağ depolama durumundan uzaklaşabilirsiniz. Yağlar vücudun önemli kaynaklarıdır ancak doğru şekilde kullanımı gerekir. Tereyağı kullanamayacağınız durumlarda zeytinyağı ideal olacaktır.

3-) Protein Diyeti Yerine Proteinli Besinler

Protein odaklı beslenirken tüm karbonhidratlardan uzak durursanız, yeniden kilo alma riskiniz artacaktır. Sağlıklı kilo verme programı içerisinde dengeli bir karbonhidrat ve protein ayarlaması yapılmalıdır. Hangi besini hangisiyle alacağınız en önemli kısımdır. Proteinle yeşillik ve karbonhidratla yeşillik şeklinde beslenebilirsiniz.

4-) Diyet Listesi Bol Sebzeli Olmalı

Yeşillikler yönünden zengin bir diyet listesi sayesinde açlık hissinizle daha kolay baş edebilirsiniz. Doyurucu salatalar her öğünde, ara öğünlerde size eşlik edebilir.

5-) Spor Türü Belirleme

Herkesin fiziksel olarak kapasitesi ve beğenileri farklıdır. Kendinize en uygun olabilecek spor seçeneklerini bulabilirsiniz. Severek her zaman uygulayacağınız spor etkinliği zayıflamanızı çok daha sağlıklı hale getirecektir. Spor yapmadan zayıflamak kas kaybı ile sonuçlanır. Yağlarınızın çoğu dururken de zayıflayabilirsiniz.

6-) Sabahları Ilık Su  

Sabah uyandığınızda kahvaltıdan bir süre önce bir bardak veya içebiliyorsanız daha fazla su tüketin. Su içerek bedavadan kalori yakmış olursunuz. Yağ depolarınız daha kolay şekilde boşalabilir.

7-) Kaliteli Uyku Düzeni

Bağışıklığınızı koruyan en önemli faktör uykunuzdur. Spor yaparak uykunuzu da kolayca düzene sokabilirsiniz. Kilo verme programı içinde atlanmaması gereken bir durumdur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.