Pandemi Sonrası Günümüz İş Stratejileri Nasıl Değişti?

02.12.2020
672
Pandemi Sonrası Günümüz İş Stratejileri Nasıl Değişti?

Pandemi bütün dünyanın balansını bozmaktan öteye insanların ve işlerinde bozmuştur. Bu yazımızda yeni dünyanın yeni iş taktik düzenlerinden söz ettik.

Bu geçerliliğini savunuyor ancak içinde bulunduğumuz kötü durumu tam olarak resmetmiyor. Hem arz hem talep tarafında tesirleri olan bir kamu sıhhati kriz yaşıyoruz. Normal bir durgunluk yaşandığında talep kolaylıkla canlandırılabilir. Çoklukla iş gücünde ve ham maddelerde büyük bir kapasite gizlidir. Ancak vaziyet şu an böyle değil. Çok yüksek öğrenci sahip kimi markalar taleplere yetişmekte zorlanıyor. Zira ya çalışanları hasta ve iş gücü piyasası etkilendi, ya fiziksel açıdan faaliyetlere devam edebilirlikleri kısıtlandı veyahut devlet tarafından kapatıldılar. Pazarlama ölçeğini bu farklıkları yönetecek şekilde küçültmekte hiçbir mahzur yok. Ancak kısıtlamalar kalktığında (veya kısıtlama uygulanmayan talihli markalardan biriyseniz) hemen işe koyulabilmek yerine ihtiyaç duyulan fonlamayı almak için finans departmanınızla savaşıyor olmanız gerekir.

Marka Pazarlama Stratejiniz Konusunda İnsancıl Kararlar Alın

Çoğu pazarlamacı şu anda donup kalmış vaziyette. Belki de üretilen reklamları yıllardır fazlasıyla çözümledikleri için bu vaziyetteler. Belki de markalarının rolünü tam manasıyla kavramış değiller. Burada bir mesele yok. İyi kararlar insan olmanın yapısından doğar. İçinizdeki insan içgüdülerinin bu dönemde size istikamet vermesine destur verin.

Veriler bize insanların şu anda iki şeye erişmek istediğini gösteriyor: yardım almak ve rahat olmak. Mevcut vaziyeti insanlar için kolaylaştıracak bir yardım sunabiliyorsanız bunu onlarla paylaşın. Bu arada zor vakitlerde gülümsemelerini sağlayacak, kafa dağıtıcı ve eğlenceli şeyler istiyorlar. Tabii ki doğru dozda olmasını sağlamanız gerekiyor ancak empati yapan bir kişi gibi düşündüğünüz sürece pek yanlış hareket faktörüz de olanaksız. Kendi çıkarlarınızı düşünmeyin, kötümser olmayın ve bir kuruluş gibi konuşmayın. Doğru olanı yapın ve korona virüs bittiğinde de yapmaya devam edin.

Sizin de SEO uyumlu makale tecrübeniz varsa ve evde makale yazarlığı yaparak para kazanmak istiyorsanız makale yazarı aranıyor sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.