Nemlendirici Nasıl Seçilir?

29.12.2022
261
Nemlendirici Nasıl Seçilir?

Hem yazın hem de kışın günlük rutin olarak kullanılması gereken en doğal yüz nemlendiricisi ve kullanım önerilerini vereceğimiz bu yazımıza kulak vererek, siz de nemli ve sağlıklı bir yüze sahip olabilirsiniz.

Nemlendirici Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Nemlendirici seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta içeriğinin temiz olmasıdır.
  • Güzel kokulu kremler ne kadar hoşumuza gitse de yoğun parfüm kokusu varsa kremin kimyasal oranı da o kadar fazladır. Bu nedenle ilk kokusuna değil, cildinize nem verip vermemesine dikkat edin.
  • Nemlendiricinin cilt tipinize göre seçilmiş olması size sağlayacağı etkiyi de olumlu olarak arttıracaktır.
  • Market ürünü kremler yerine eczane ürünü kremler tercih edilmelidir.

Nemlendirici Krem Sıklığı Ne Olmalıdır?

Nemlendirici krem sadece kışın kullanılmalı gibi bir yanılgı olsa da bu tamamen yanlıştır cildimiz yazın da kışın da neme ihtiyaç duyar. Duş aldığımızda, uzun saat güneşin altında kaldığımızda, soğuk ve kuru havalarda nem ihtiyacımız da artmaktadır. Güzel nemlendirici önerileri ile kendiniz için uygun bir nemlendirici edinerek düzenli nemlendirici kullanımına başlayabilirsiniz. Sabah ve akşam günde iki kez kullanabilirsiniz. Her gün kullanma koşulu ile cildinize nemlendirici krem rutini oluşturabilirsiniz.

Cilt Tipine Göre Krem Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  • Yağlı Cilt Tiplerine Dengeleyici Nemlendirici Terapisi

Yağlı cilde sahip insanlar her ne kadar nemlendirici kullanmamaları gerektiğini düşünse de bu düşünce tamamen yanlıştır. Yağlı cilt tipine sahip insanlar da cilt nemlendiricisi kullanmalıdır. Burada en önemli olan tek nokta krem seçerken kremin su bazlı olmasıdır. Yağlı ciltler için nemlendirici kullanmak önemlidir. Doğru nemlendirici seçimi ile cildinizdeki yağ oranını da dengeleyebilirsiniz.

  • Kuru Ciltler İçin Nem Bombası Terapisi

Kuru ciltler için en uygun nemlendirici önerisi yağ bazlı nemlendiricilerdir. Yağ bazlı nemlendiriciler kuru ve atopik cildinize adeta bir nem bombası işlevi göstererek nemlenmiş ve canlı bir ile karşılaşacaksınız.  Yağ bazlı kremler ile cildinizdeki pullanma ve atopik sorununu da en aza indirerek cildinizi dinginleştirebilirsiniz.

Nemlendirici kremi alacak zaman uğrayacağınız ilk yer eczaneler olmalı ve krem seçiminizi de tıbbi nemlendiriciler arasından yapmalısınız.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.