Moda

Minyon Kadınlar İçin Stil Önerileri

 

Doğru kıyafet seçiminde minyon kadınlar için stil önerileri daha kaliteli giyinmek için gerekli olan unsurların başında geliyor.

Desen Seçimine Dikkat Edilmeli

Karışık desenler ve iri yapılı desenler yerine daha sade kıyafetler ve mümkün olduğunca iki renkli kombinler sağlanmalıdır. Eğer yoğun desenli bir kıyafet tercih edilecekse küçük desenlerin yer aldığı kıyafet seçimi sağlanmalıdır. Yatay çizgiler yerine dikey çizgiler tercih edilmelidir. Çünkü yatay çizgiler vücudu enine uzatmasından dolayı zaten minyon olan vücudun daha da küçük görünmesine neden olunur. Dikey çizgili kıyafetler ise minyon vücutları daha uzun gösterir.

Aksesuar Seçimi

aksesuar seçiminde tercih yapılırken yine minyon kadınlar nasıl giyinmeli konusu öne çıkıyor. Vücutla daha uygun olması açısından iri parçalardan uzak durulmalı ve büyük çantaların tercih edilmemesi gerekiyor. Daha küçük çantalar tercih edilmelidir. Çapraz çantalar tercih edilebilir, sırt çantaları tercih edilebilir. Genel olarak minimalist bir tarz ile aksesuar seçimi yapılmalıdır. İnce bel kemerleri aksesuar seçiminde yine izlenmesi gereken bir örnektir.

 

Pantolon Boyuna Dikkat

Bilek hizasında biten pantolonlar boyun olduğundan daha kısa görünmesine neden olacağından pantolon paçası daha uzun olmalıdır. Ayak bileğinin bir tık altında biten pantolonlar tercih edilmelidir. İspanyol paça pantolonlar minyon hanımların daha uzun görünmesini sağlıyor.

V Yakalı Kıyafetler Tercih Edilmeli

Yuvarlak yaka ve boğazlı kıyafetler yerine V yakalı kıyafetlerin tercih edilmesi sağlanmalıdır. Derin göğüs dekolteleri tercih edilerek boyun kısalığına olan dikkatler dekolteye yönlendiriliyor.

Ayakkabı Seçimi

Kıyafet seçimlerinden sonra ayakkabı seçiminde nelere dikkat edilmeli konusu ile ilgili olarak bilinmesi gereken bileği açıkta bırakan topuklu ayakkabıların tercih edilmesi gerektiğidir. Bilekten bağlamalı ayakkabılar seçilmemelidir. Çünkü bacak boyunu kesmesi nedeni ile boyun daha kısa gözükmesine neden olur.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close