Makale Yazarı Aranıyor

Anasayfa » Makale Yazarı Aranıyor

Makale satış firmamızda park time ek iş olarak makale yazarlığı yapacak SEO makale yazabilen makale yazarı arıyoruz.

Google algoritma güncellemesi yaptıkça makale kalitesinin ve makale yazarlığının önemi daha da artmaya başlıyor. Çünkü artık sadece makalenin özgün olması yeterli değil. Makalenin bilgi verici ve okuyucu odaklı olması gerekiyor.  Makale yazarken Google için makale yazılmamalı, SEO uyum için anahtara yükleneyim mantığı iptal. Makale okuyucuyu düşünerek bilgi odaklı olarak yazılması gerekiyor. Yazılan başlık neyse, ve okuyucu o başlığı yazıp makalenizi buyduysa aradığı her şeyi o makale içinde bulması gerekiyor.

Herkes makale yazar ama kaliteli içerik üretmek tecrübe ve eğitim gerektirmektedir. Google botları makaleyi tararken en ince hatalara kadar tespit edebiliyor. Nokta, virgül hataları bile oldukça önemli. Bu nedenle makale yazarı hem dilbilgisi ve imla kurallarına hakim olmalı, hem de kelimeleri nasıl kullanacağını iyi bilmeli ve kaliteli içerik üretmelidir. Aşağıda makale yazım formatımızı belirttik. Firmamız bünyesinde çalışacak makale yazarı aranıyor. Sizde makale yazarı olarak bizimle çalışmak istiyorsanız bu yazım formatına göre bir adet referans makale yazarak mail adresimize yollayabilirsiniz

İletişim: makaleyazilarim@outlook.com

Makale Yazımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makale yazımında dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki linkte maddeler halinde sıralanmıştır. Aksi bir kural vermediğimiz sürece makaleleri makale yazım kurallarına göre yazmanızı istiyoruz.

Kimler Makale Yazarı Olabilir?

Öncelikle belirtmeliyim ki yukarıda belirttiğimiz kriterleri yerine getiren herkes makale yazarlığı yapabilir. Ev hanımıysanız ve evde yapacak ek işe ihtiyacınız varsa makale yazarlığı tam size göre. Kimi ev hanımı fazla zaman bulamaz günde 1000 kelime yazar kimi de tüm zamanını makale yazarak geçirir günde 5-6 bin yazar. Bu tamamen sizin insiyatifinizdedir. Gündüz çalışan erkeklerin de paraya ihtiyacı varsa akşamlarını değerlendirerek makale yazarlığı yapıp para kazanabilir. Veya öğrenciyseniz okul harçlığınız için ailenize yüklenmenize gerek yok. Makale yazarak sizde kendi harçlığınızı kazanabilirsiniz. Firmamızda makale yazarak ailesinden hiç para almadan okulunu bitiren öğrencilerimiz oldu.

Makale Yazarı Ne Kadar Kazanır?

Makale yazarının iş kalitesine göre, bu iş için ayırdığı zamana göre ve makale üretim hızına bağlı olarak kazandığı ücret değişmektedir. Kimi yazar aylık sadece boş kaldığı zamanlarda makale üreterek ortalama 200-300 tl kazanabilirken. Kimi yazarlar bu işi meslek edinmiş ve 2020 yılına göre ayda 2500-3000 tl kazanabilmektedir.

Makale yazarlığı siteleri Google’da oldukça fazladır. Çünkü Google algoritmalarının makale değerine verdiği önemin artması ile büyük bir sektör haline gelen makale siteleri sayısı her geçen gün artmaktadır. Fakat her site aynı kalitede iş çıkarmadığı gibi güven konusunda da iyi araştırıp dikkat etmek gerekir. Kimi firmalar çok ağır şartlarda yazar çalıştırabildiği gibi kimi firmalar da ödeme konusunda sıkıntı çıkarabilmektedir. Makale yazarı olma için ödemelerin günü gününe yapıldığı ve bir gün bile aksamadığı firmamızı tercih edebilirsiniz. Bunun için iletişimden bize ulaşabilirsiniz.

Henüz 2015-16 yıllarında Adwords reklamları ile makale yazarı arayan siteler yoktu. Çünkü sektör o kadar yeni ki 3-5 sene önce makale yazarlığı için önemli kelimelerde birkaç site vardı onlarda zaten birinci sayfadaydı. Gelişmeleri takip edebilen siteler hala birinci sayfada kalırken gelişmelerden bihaber olan siteler ise sıralamada geri sayfalara düştürler.