man gift wrapped kohl's toys coupons moorepet petdoors com coupon code dominos india pizza coupons
Reklam
SEO Makale – İçerik Portalı

Makale Yazarı Aranıyor

Makale satış firmamızda park time ek iş olarak makale yazarlığı yapacak SEO makale yazabilen makale yazarı arıyoruz.

Google algoritma güncellemesi yaptıkça makale kalitesinin ve makale yazarlığının önemi daha da artmaya başlıyor. Çünkü artık sadece makalenin özgün olması yeterli değil. Makalenin bilgi verici ve okuyucu odaklı olması gerekiyor.  Makale yazarken Google için makale yazılmamalı, SEO uyum için anahtara yükleneyim mantığı iptal. Makale okuyucuyu düşünerek bilgi odaklı olarak yazılması gerekiyor. Yazılan başlık neyse, ve okuyucu o başlığı yazıp makalenizi buyduysa aradığı her şeyi o makale içinde bulması gerekiyor.

Herkes makale yazar ama kaliteli içerik üretmek tecrübe ve eğitim gerektirmektedir. Google botları makaleyi tararken en ince hatalara kadar tespit edebiliyor. Nokta, virgül hataları bile oldukça önemli. Bu nedenle makale yazarı hem dilbilgisi ve imla kurallarına hakim olmalı, hem de kelimeleri nasıl kullanacağını iyi bilmeli ve kaliteli içerik üretmelidir. Aşağıda makale yazım formatımızı belirttik. Firmamız bünyesinde çalışacak makale yazarı aranıyor. Sizde makale yazarı olarak bizimle çalışmak istiyorsanız bu yazım formatına göre bir adet referans makale yazarak mail adresimize yollayabilirsiniz

İletişim: makaleyazilarim@outlook.com

Makale Yazımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makale yazımında dikkat edilmesi gerekenleri maddeler halinde sıralanmıştır. Aksi bir kural vermediğimiz sürece makaleleri bu kurallara göre yazmanızı istiyoruz.

 1. Makale başlığında mutlaka ana anahtar kelime geçmelidir. Bu odak anahtar olmalıdır.
 2. Odak anahtar makale içinde kelime sayısına göre uygun sayıda geçirilmeli. Ortalama 300 kelime bir makalede 3 defa tekrar edilebilir. Birincisi ilk 160 karakter makale açıklamasından sonra makale başlayınca ilk cümlede biri makale ortasında biri de makalenin son paragrafında geçmeli ve bold olmalı
 3. Ayriyeten Makale başında ilk 1.5 satırlık (160 karakter) açıklama içinde bir anahtar geçirilecek ama bold yapılmayacak. Burada geçen anahtar makalede geçen anahtar sayısına dahil edilmeyecek.
 4. Bir anahtar kelime aynı zamanda 2 alt başlıkta da kullanılmalı.
 5. Makalenin ilk 1.5 satırlık 160 karakter içeren bölümü okuyucuya makalede ne anlatılacağına dair fikir veren kısa özet açıklama şeklinde olmalıdır.
 6. Ana başlık (h1) 18 punto olacak
 7. Alt başlıklar (h2) 16 punto, (h3) 14 punto olacak. Açıklama gerekirse. Ana başlıktan sonra gelen bir küçük başlık h2’dir, onun da daha küçük alt başlığı varsa h3’dür.
 8. Tüm başlık ve alt başlıkların kelimelerinin ilk harfleri büyük olacak.
 9. Başlıklar sola yaslı olacak, satırbaşı yapılmayacak her paragraf en baştan başlayacak.
 10. Tabi en önemli kural makalenin %100 özgün olmasıdır.
 11. Makale bitince tüm yazı seçilip iki yana yasla yapılacak.
 12. Makale bitince Word üzerine yazdığınız Word başlığında kelime sayısı tire ve makale ismi olmalıdır. Örneğin: 552 – Makale Yazarı Aranıyor

Kimler Makale Yazarı Olabilir?

Öncelikle belirtmeliyim ki yukarıda belirttiğimiz kriterleri yerine getiren herkes makale yazarlığı yapabilir. Ev hanımıysanız ve evde yapacak ek işe ihtiyacınız varsa makale yazarlığı tam size göre. Kimi ev hanımı fazla zaman bulamaz günde 1000 kelime yazar kimi de tüm zamanını makale yazarak geçirir günde 5-6 bin yazar. Bu tamamen sizin insiyatifinizdedir. Gündüz çalışan erkeklerin de paraya ihtiyacı varsa akşamlarını değerlendirerek makale yazarlığı yapıp para kazanabilir. Veya öğrenciyseniz okul harçlığınız için ailenize yüklenmenize gerek yok. Makale yazarak sizde kendi harçlığınızı kazanabilirsiniz. Firmamızda makale yazarak ailesinden hiç para almadan okulunu bitiren öğrencilerimiz oldu.

Makale Yazarı Ne Kadar Kazanır?

Makale yazarının iş kalitesine göre, bu iş için ayırdığı zamana göre ve makale üretim hızına bağlı olarak kazandığı ücret değişmektedir. Kimi yazar aylık sadece boş kaldığı zamanlarda makale üreterek ortalama 200-300 tl kazanabilirken. Kimi yazarlar bu işi meslek edinmiş ve 2020 yılına göre ayda 2500-3000 tl kazanabilmektedir.

Makale yazarlığı siteleri Google’da oldukça fazladır. Çünkü Google algoritmalarının makale değerine verdiği önemin artması ile büyük bir sektör haline gelen makale siteleri sayısı her geçen gün artmaktadır. Fakat her site aynı kalitede iş çıkarmadığı gibi güven konusunda da iyi araştırıp dikkat etmek gerekir. Kimi firmalar çok ağır şartlarda yazar çalıştırabildiği gibi kimi firmalar da ödeme konusunda sıkıntı çıkarabilmektedir. Makale yazarı olma için ödemelerin günü gününe yapıldığı ve bir gün bile aksamadığı firmamızı tercih edebilirsiniz. Bunun için iletişimden bize ulaşabilirsiniz.

Henüz 2015-16 yıllarında Adwords reklamları ile makale yazarı arayan siteler yoktu. Çünkü sektör o kadar yeni ki 3-5 sene önce makale yazarlığı için önemli kelimelerde birkaç site vardı onlarda zaten birinci sayfadaydı. Gelişmeleri takip edebilen siteler hala birinci sayfada kalırken gelişmelerden bihaber olan siteler ise sıralamada geri sayfalara düştürler.