Makale Yazarı Aranıyor

Google algoritma güncellemesi yaptıkça makale kalitesinin ve makale yazarlığının önemi daha da artmaya başlıyor. Çünkü artık özgün makale yeterli değil makalenin kalitesi ve SEO uyumu ön plana çıkıyor. Herkes makale yazar ama kaliteli içerik üretmek tecrübe ve eğitim gerektirmektedir. Google botları makaleyi tararken en ince hatalara kadar tespit edebiliyor. Nokta, virgül hataları bile oldukça önemli. Bu nedenle makale yazarı hem dilbilgisi ve imla kurallarına hakim olmalı, hem de kelimeleri nasıl kullanacağını ve boş cümleler geçirmektense her cümlesinin tam bilgi içermesi gerektiğinin farkında olmalıdır.

Makale Yazımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makale yazımında dikkat edilmesi gerekenleri maddeler halinde sıralayacağız. Bu maddeler SEO makaleler için olmazsa olmaz unsurlardır.

  1. Makale başlığında mutlaka ana anahtar kelime geçmelidir. Bu odak anahtar olmalıdır.
  2. Odak anahtar makale içinde kelime sayısına göre uygun sayıda geçirilmeli. Ortalama 300 kelime bir makalede 3 defa tekrar edilebilir. Birincisi ilk 160 karakter açıklama içinde bold olarak geçmeli. Biri makale ortasında biri de makalenin son paragrafında. İlk cümledekinin dışında geçenler bold olmamalı.
  3. Odak anahtar kelime aynı zamanda 2 alt başlıkta da kullanılmalı.
  4. Makalenin ilk 1.5 satırlık 160 karakter içeren bölümü okuyucuya makalede ne anlatılacağına dair fikir veren kısa özet açıklama şeklinde olmalıdır. Bu kısımda bir anahtar geçmeli.
  5. Ana başlık (h1) 18 punto olacak
  6. Alt başlıklar (h2) 16 punto, (h3) 14 punto olacak. Açıklama gerekirse. Ana başlıktan sonra gelen bir küçük başlık h2’dir, onun da daha küçük alt başlığı varsa h3’dür.
  7. Tüm başlık ve alt başlıkların kelimelerinin ilk harfleri büyük olacak.
  8. Başlıklar sola yaslı olacak, satırbaşı yapılmayacak her paragraf en baştan başlayacak.
  9. Tabi en önemli kural makalenin %100 özgün olmasıdır.

Tüm bu kurallar uygulandığında makaleniz SEO uyumlu olmuş demektir. Sizde bu kurallara göre makale yazarım diyorsanız makale yazarı aranıyor çağrımıza uyarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: makaleyazilarim@outlook.com

Close