İspanya Vize Başvuruları

İspanya Vize Başvuruları

İspanya vizesine acil ihtiyacı olanlar için firmamız profesyonel anlamda hizmet vermektedir. Öncelikle Vize alımında bazı gerekliliklerin yerine getirilmesi gerektiğini bilmelisiniz.

İspanya, Avrupa Birliği’ne bağlı bir Schengen ülkesidir. Ülke girişlerinde Schengen ülke kurallarını uygulamaktadır. Bu kurallara uygun kişilere kapılarını açmaktadır.

İspanya vizesi başvuruları için gereken tüm hizmetleri sizler için en hızlı şekilde tamamladığmızı bilmenizi isteriz. Hazırlık sürecinde ispanya vizesi ve pasaportu başvurusu işlemlerinin gerçekleştirileceği tarihten 1 ay öncesinde evrak işlemlerinin eksiksiz temin edilmesini sağlamaktayız.

Yurt dışı vize başvuru süreci içerisinde İspanya vizesi alımının yapılabilmesi için gereken belge ve pasaport işlemlerinin hatasız, eksiksiz bir şekilde uyumunun sağlanıyor olması sürecin işleyişi açısından oldukça önemlidir. İşlemlerin aksamaması için doğru ve zamanında bir işleyişi sizler için sağlıyoruz. İspanya vizesi için hazırlanan tüm belgelerin ve pasaport işlemlerinin incelenip alınmasının yanı sıra diğer bir işlem olan parmak izi alınması uygulamasına tabii olunması gerekmektedir. Parmak izi uygulamasının yurt dışı vize başvurusu sahibi tarafından alınmasıyla beş yıl süre geçerlilik sağlanarak bütün Schengen ülkelerine yapılacak olan ziyaretlerde herhangi bir vize başvuru süreci yaşanmadan gidiş sağlanabilmesi seçeneği sunulmaktadır ve kolayca işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İspanya Vizesi için gerekli inceleme ve resmi bilgi iletimiyle kontrollerin yetkililer tarafından sağlanmasından sonra işlemlerin İspanya Konsolosluğu ile resmi yazışma süreci dâhilinde vize başvuru onayının verilmesi bir iş haftası ya da üç iş haftası arasında süren bir süreçtir. Bu süreç işlem türüne göre değişkenlik de gösterebilmektedir.

İspanya vize başvurusu işlemlerinde konsolosluğun resmi iş günleri ve çalışma saatleri dâhilinde hizmet sağladığının bilinmesi ve alınan randevu işlem tarihlerinin kurumların çalışma takvimlerinin dönemsel yoğunluğun fazla olduğu aylar, bayramlar, özel tatil günleri dâhilinde hizmette gecikmelerle karşılaşılmaması için hazırlık süreci dâhilinde alınacak olan randevunun daha önceden belirlenen tarih üzerinden netleştirilerek resmi işlem sürecine dahil ediliyor olması gerekmektedir. Olabilecek aksamaların önüne geçilmesi önemli bir faktördür. Bu bilgilere ek olarak İspanya vizesi başvurularında pasaportun yurt dışından dönüş tarihinden en az altı ay sonrası bir tarih içinde geçerliliğinin bulunması ve pasaport üzerinde herhangi bir yırtılma, eskime gibi benzer bir sorunla karşılaşılmaması işlemler açısından gerekli bir bilgi olarak bilinmelidir.

İşlem sürecinin tamamlanması, vize başvurusunun onaylanması, İspanya Konsolosluğu tarafından verilmesinden sonraki işlemler hakkında edinilmesi gereken bilgiyi ispanya vize danışmanlığı ile sizlere telefon ve online olarak aktarıyoruz. İspanya vizesi işverenler, çalışanlar, ev hanımları, öğrenciler, emekliler, ticari, turistlik için istenen evraklar farklılık göstermektedir. İspanya vize ücretleri hakkında da detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

İspanya Çalışan Vizesi için Gereken Belgeler

1.         Pasaport ( 1 yıl süreli) varsa eski pasaportlarınız,

2.         Yeni çekilmiş Biometrik fotoğraf 2 Adet (3.5×4.5mm),

3.         Schengen başvuru formu,

4.         Yurt dışı Seyahat Sigortası,

5.         Otel Konfirmasyonu,

6.         Uçak Bileti,                

7.         İmzalı, kaşeli gidiş-dönüş amacı belirtilmiş tarihli dilekçe,

8.         Firmanın orijinal oda sicil kaydı,

9.         Firmanın orijinal faaliyet belgesi,

10.       Ticari Sicil Gazete fotokopileri,

11.       Vergi levhası,

12.       Şirketin imza sirküsü fotokopileri,

13.       Bağkur Dökümü,

14.       Varsa tapu ve araç Ruhsatları,

15.       Kimlik Fotokopisi,

16.       Nüfus Müdürlüğünden alınacak nüfus kayıt örneği.

İspanya Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

1.         İspanya Büyükelçiliği’nde Randevulu Parmak izi Sistemi alınmasından dolayı evrakların en az 20 gün öncesinden gönderilmesi gerekmektedir.

2.         Bölge ayrımı olmasından dolayı telefonla aranıp teyit yapılmalıdır.

3.         Ek belgeler istendiği durumlar görülebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.