İlkokul Etüt Merkezi

Profesyonel ve öğrenci merkezli öğretmenlerimizin ışığında etüt merkezi 1. Sınıftan itibaren çocuklarınızın bütünsel gelişimini desteklemek için bizden eğitim almalarını sağlayabilirsiniz.

1.Sınıfta öğrencilerimize verdiğimiz ses temelli cümle yöntemi ile beraber süreçte öğrencilerimizi sentez yöntemini kullanarak okuma sürecini desteklemekteyiz. Okuma sürecinden 4. Sınıfa kadar öğrencilerimizin gelişimini çizelgeler ve dosyalar ile takip ediyoruz. Öğrencilerimiz her sınıf düzeyinde aktif tutuyor, yaparak yaşayarak öğrenmelerini amaçlıyoruz. Eğitimde kullanabileceğimiz bütün yöntem ve teknikleri konuya ve öğrenciye uygun olarak planlayarak dersten alınan verimi arttırıyoruz.

Etüdümüzde Materyal Kullanımı

Materyal seçiminde öğrenciye görelik ve öğrencinin ihtiyacını ön planda tutuyoruz. Teknoloji ile paralel olarak materyallerimizi güncelliyoruz. Her konu için materyal kullanımına önem ve öncelik veriyoruz. İlkokul düzeyindeki çocuklar için somuttan soyuta ilkesine uyulmasının önemini biliyor bunun için zengin içerikli dikkat çekici materyaller ile ders işleme ve planlama yapıyoruz. Okul sonrası etüt merkezinde okula destek olarak kullandığımız malzemeler sayesinde öğrencilerde bilginin kalıcı olarak zihninde yer etmesini sağlıyoruz.

Vizyonumuz

En önemli ilimin bilim olduğu sözünden yola çıkarak, aydın, etik kurallara önem veren, iş ve çalışma ahlakına sahip, vatanını ve milletini seven bireyler yetiştirme gayesini taşıyoruz. Öğrencilere kazandırmak istediğimiz hedeflerden biri de birey olarak kendi ayakları üzerinde durabilme bilinci, doğa ve toplum duyarlılığı kazandırma amacını güdüyoruz.

Misyonumuz

Amacımız ezberci sistemi yıkıp, yapılandırmacı sistemi öğrencilere aşılayarak, öğrencilerin bilgiyi kendilerinin yapılandırmalarını sağlamak. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımızı planlayarak gelecek nesillere ve rakiplerimize ilham kaynağı olmayı amaçlıyoruz.

Kurumsal çözümler

Eğitimde teknoloji, yararlı olacak şekilde ders sürecine entegre edilmelidir. Her öğrencinin farklı olduğu kabul edilerek ders süreci planlanmalıdır. İlkokul düzeyinde somut düşünme sistemi gereği konular zengin materyal kullanımı ile soyutlaştırılmalıdır. 4. Sınıf etüt merkezi dersleri kapsamında öğrenciler ortaöğretime alıştırılmaya başlanmalıdır.

Profesyonel Ekip

Ezberci sisteme karşı olan öğretmenlerimiz, öğrencilere konuyu ezberletmeyi değil mantığını kavratmayı ve zihinlerinde yapılandırmayı amaçlamaktadır. Süreçte öğrencilere rehber olan öğretmenlerimiz, öğrencilerin eksiklerine göre bireysel farklılıkları ön plana alarak, ders planlaması yapmaya önem göstermektedir. Etüt merkezi bünyemize kattığımız öğretmenlerimizin iş ahlakına ve tecrübesine önem ve öncelik vererek çalışma bünyemize katıyoruz.

ETİKETLER: , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.