Grip Anneler Emzirirken Bu 7 Kurala Dikkat

12.11.2020
550
Grip Anneler Emzirirken Bu 7 Kurala Dikkat

Kışın grip rahatsızlığı karşısında grip anneler emzirirken dikkat etmesi gereken 7 kural bulunmaktadır. Kısaca Grip anneler için tavsiyelerimize göz atın.

Bebeklerin daha sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri ve tüm hastalıklardan korunması için annelerin yapması gereken çok fazla öz veri bulunmaktadır. Grip olan annelerin dikkat etmesi gereken kurallar;

Grip Anneler Bebekleri Öpmeyin

Grip annelerin emzirirken yapması gereken 7 kural içinde birincisi bebeklerini kesinlikle öpmemelidir. Grip virüsü solunum yolu ile öksürük veya hapşırık gibi damlacıkların yayılması ile bulaşmaktadır. Bu neden ile emzirirken nefesinizin doğrudan bebek ile temas etmesine dikkat edin. Bebeğinizi hastayken korumak için maske kullanımı çok daha doğru bir hareket olacaktır.

Grip Anneler Maske Takın

Anneler her zaman bebeklerini her şeyden ve tüm hastalıklardan korumak için çok fazla hassasiyet gösterirler. Bunan dolayı grip anneler bebekleri için maske takın ve bu maskeleri her 20 dakikada bir değiştirmeniz bebeğinizin sağlığı için çok önemlidir. Değiştirmiş olduğunuz maskeleri ağzı iyice kapatılmış olan bir poşet içinde çöpe atmanız çok daha uygun olmaktadır.

Bebek Emzirme Öncesi Elleri Yıkayın

Grip salgılar yolu ile yayılmasından dolayı ellerle daha hızlı bulaşmaktadır. Bu neden ile grip annelerin bebek emzirme öncesi ellerini bol su ile iyice yıkamalıdır. Ellerin sık sık yıkanması bebeği koruyucu etki sağlaması bakımından büyük bir önem taşımaktadır. Bunların yanı sıra annenin kıyafetleri ve göğüs ucunun temiz olması gribin bebeğe bulaşmaması bakımından çok daha önemlidir.

Odayı Sık Sık Havalanmalı

Grip nefes ve öksürük gibi durumlarda damlacıkların yayılması ile bulaştığı için odanın sık sık havalandırılması gerekir.

Bol Su İçilmeli

Süt üretiminde de önemli bir yere sahip olan suyu grip olan anneler daha fazla tüketmelidir.

Düzenli Uykunun Önemi

Hastalıklara karşı dinlenmek ve düzenli uyku çok önemli olduğundan grip anneler uyku düzenlerine dikkat etmelidir.

Güçlendirici Besinler Tüketilmeli

Grip anneler C vitamini bol tüketmeli ve bol taze sebze meyve kullanmaya dikkat etmelidir. Kırmızı et veya mevsim balıkları tüketmeleri grip tedavisinde önemli olmaktadır.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.