Evde Ek İş Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

08.11.2020
999
Evde Ek İş Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Özellikle son yıllarda ülke ekonomisinin kötüye gitmesiyle birlikte işsiz kalan sayısı arttı veya hayat şartlarının pahalanması nedeniyle çoğu insan evde ek iş yaparak para kazanma yöntemlerini araştırmaya başladı. Bu makalede evde ek iş nasıl yapılır 6 maddede tavsiyelerde bulunacağız.

1-) Youtube İle Para Kazanma

Evde ek iş yapmayı düşünüyorsanız öncelikle bir Youtube kanalı açabilirsiniz. İzleyiciler için ilgi çekici videolar çekerek kanalınızda yayınlayarak işe başlamalısınız. Dikkat etmeniz gereken şey fazla video çekip özensiz hazırlamak yerine az video çekip insanların ilgisini çekeceği ve izleyiciyi videonun sonuna kadar izlemesini sağlayacağı kalitede video hazırlamak olmalıdır.

İlk videolarınız ne kadar kaliteli olursa o kadar izleyici tarafından izlenir ve aboneleriniz artar. Videolarınızın reklamını yapmakta önemlidir. Farklı sosyal ağlarda video ve kanalınızın linkini paylaşarak insanların kanalınıza abone olmasını sağlayabilirsiniz. Video izlenme sayınız arttıkça reklamlarda kazandığınız paralarda çoğalacaktır. Youtube ile para kazananlar arasında 100 bin liraları geçenler vardır.

2-) Evde Terzilik Yaparak Para Kazanma

Moda, stil ve giyim firmaları için evde terzilik hizmeti verebilirsiniz. Firmalar eve terzilik işi yolluyorlar ve parça başı fiyat vererek yaptırıyorlar. Örneğin gömlek yolluyorlar ve gömleğin düğmelerini dikmenizi istiyorlar veya farklı işlemeler dikilmesini istiyorlar. Bir adet dikiş makinanız varsa bu işi yapmak için çok şanslısınız demektir.

3-) Online Anket Doldurun

Online anket yaptıran firmalarla anlaştığınızda firmaya anket işi geldiğinde mail yoluyla size anketi yollar ve siz anketi doldurup firmaya teslim ederek para kazanabilirsiniz. Bunun için önce anket yaptıran siteleri bularak sitelere üye olun. Profil bilgilerini doldurarak üyeliği tamamladığınızda anket çıktıkça firma size anketi yollayacaktır.

4-) Reklam İzleyerek Para Kazanma

Reklam izleten firma sitelerine üye olduğunuzda firmanın reklamlarını izleyerek para kazanabilirsiniz. Hem bu işi cep telefonunuzdan her yerde yapabilirsiniz. Örneğin reklam izleyerek para kazandıran firmalardan birinin uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz. İndirdikten sonra üyelik işlemini gerçekleştirip sisteme iban numaranızı tanımlarsınız.

Her firmanın şartları farklıdır. Kimi firma saat başı bir reklam izletir kimi günde 5-10 reklam izletir ve izlenen reklam başına ücretlendirme yapar. Bir ay içerisinde kaç reklam izlediyseniz ay sonu hesabınıza ödemenizi yapar.

5-) Sosyal Medyada Takipçi Kasarak Para Kazanma

Twitter, pinderest gibi sosyal medya sitelerinde hesabınıza takipçi kazandırarak belli bir çoğunluğu yakaladığınızda reklam satabilirsiniz. Twitter hesabınızda 100.000 takipciniz varsa reklam aldığınızda takipçilerinize reklamı paylaştığınızda etkileşim alarak çok sayıda insanın o reklamı görmesini sağlayacaktır. Bu da para kazanma yöntemlerinden biridir. 500 bin veya 1 milyon takipçiniz olsa yüksek fiyata reklam satabilirsiniz. Diğer bir şekilde Facebook hesabınızla bir sayfa oluşturabilirsiniz. 100lerce bin beğeni aldığınızda büyük bir kitleniz oluşmuş olacak ve sayfanızda paylaşmak üzere reklam satın alabilirsiniz.

6-) Makale Yazarak Para Kazanma

Güncel SEO kurallarına göre makale yazmanın ve makale kalitesinin önemi SEO için çok büyüktür. Bu nedenle website sahipleri ücret ödeyerek makale satın alır ve sitelerine eklerler. Bu makalelerin kopya olmaması gerekir ve %100 SEO uyumlu özgün makale olmalıdır. Bu nedenle sitemiz gibi makale satışı yapan firmalar evde ek iş yapmak isteyen kişilere makale yazdırırlar. Evde ek iş yapmak isteyen ev hanımları, öğrenciler veya akşamlarını değerlendirerek para kazanmak isteyen herkez makale yazarak para kazanabilir.

Siz de evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız makale yazarı aranıyor sayfamızdan bizimle iletişime geçerek makale yazıp para kazanabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.