Dünyanın En Zengin 7 İş Adamı

01.12.2020
848
Dünyanın En Zengin 7 İş Adamı

Herkes insanların ihtiyacı için farklı sektörlerde hizmet vermektedir. Bu makalede sizlerle en zengin iş adamlarını paylaşacağız.

Ünlü finans dergisi Forbes, dünyanın en zengin 7 ismini açıklamış ve bu listenin ilk sırasında tahmin edilenin aksine Bill Gates ya da Warren Buffet yer almıyor.

İşte Forbes Dergisinin Açıkladığı Liste

1-) Carlos Slim Helu

Meksikalı iş adamı Carlos Slim Helu. Şu anda 80 yaşında olan Carlos Slim Helu’nun ilgilendiği sektör telekom sektörüdür. Meksikalı iş adamının bu sektörde kazancı tamı tamına 73 milyar dolardı.

2-) Bill Gates

Amerikalı iş adamı Bill Gates. Şu anda 65 yaşında olan Bill Gates’in şirketi Microsoft’tur. Ünlü yazarlardan olan Bill Gates’in şirketinden kazancı 67 milyar dolardır.

3-) Amancio Ortega

İspanyol iş adamı Amancio Ortega. Şu anda 84 yaşında olan Amancio Ortega’nın şirketi Zara’dır. Aynı zamanda bu şirketten elde ettiği kazanç 57 milyar dolardır.

4-) Warren Buffet

Amerikalı iş adamı Warren Buffet. Şu anda 90 yaşında olan Warren Buffet’in şirketi Berkshire Hathaway’dir. Bu şirketten elde ettiği kazanç tamı tamına 53,5 milyar dolardır.

5-) Larry Ellison

Amerikalı iş adamı Larry Ellison. Şu anda 76 yaşında olan Larry Ellison’un şirketinin adı Oracle’dır. Ünlü iş adamının bu şirketten elde ettiği kazanç 43 milyar dolardır.

6-) Charles Koch

Amerikalı iş adamı Charles Koch. Şu anda 85 yaşında olan Charles Koch’un şirketi imalat sanayi üstüne kuruludur. Hem ünlü bir iş adamıyken hem de hayırseverliği ile bilinir. Şirketinden elde ettiği gelir 34 milyar dolardır.

7-) David Koch

Amerikalı iş adamı David Koch. 23 Ağustos 2019 yılında vefat etmiştir. Charles Koch’un kardeşidir ve aynı sektörle ilgilenmektedirler. Koch Industries’in başkanı abisi iken o da başkan yardımcısı olarak görevini yerine getirmekteydi. Şirketten elde edilen gelir 34 milyar dolardır.

Referans makalemizi beğendiyseniz ve web siteniz için makale ihtiyacınız varsa makale yazarlığı sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.