Dünya’nın En İlginç ve Enteresan 10 Yapısı

22.10.2020
1.126
Dünya’nın En İlginç ve Enteresan 10 Yapısı

Dünya üzerinde birçok mekan ilginç ve enteresan olmaları nedeniyle birçok turist çekiyor. Bu makalede Dünya’nın en ilginç yapısını bir araya getirdik.

  1. Crooked House – Polonya

Polonya ülkesinin Sopot şehrinde bulunan resimdeki yapı Mimar Szotynscy Zaleski tarafından inşa edilmiştir. Şu an alışveriş merkezi olarak kullanılmaktadır.

  1. Terracotta (Toprak Askerler) – Çin

Çin’de eski bir geleneğe göre hükümdar öldüğünde , hizmetkarları, özel askerleri, savaş malzemeleri, özel eşyaları ve eşleri  ile birlikte gömülürlermiş. Çin Hükümdarı Qin Şhi Huang öldüğünde eşinin, hizmetkarlarının ve askerlerinin öldürülmelerini istememiş ve pişmiş topraktan ve bronzdan askerler, hizmetkarlar ve diğer ihtiyaçlarının hazırlanmasını emretmiş. Resimdeki toprak askerler ve hizmetkarların Çin hükümdarını koruduğuna inanılır.

  1. Kubik Evler Rotterdam – Hollanda

Hollanda’da yer alan bu evlerin altından otoyol geçiyor. Mimar Oiet Blom tarafından 1978 yılında yapılmış değişik tasarım olan bu evler turistleri şaşırtıyor.

  1. Waldspirale Darmstadt

Bu resimdeki binada 105 daire, restoranlar, cafeler bulunmaktadır. Aynı zamanda dairenin suni göl manzarasının olması yapıyı daha ilginç hale getiriyor. Bu yapıyı görmeye gelen her yıl binlerce turist oluyor.

  1. Paskalya Adası Heykelleri

974 adet olan bu resimdeki heykelleri denizciler buldu ve tarihçiler araştırmaya başlayınca üzerlerinde hiçbir bilgi olmadığı için fazla yol kat edilemedi. İlginç olan ise ağırlıklarının 150 tona kadar olması ve 220 metre uzunluğunun olması.

  1. Dans Eden Evler – Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde olan bu eşsiz binanın yapısı 4 yıl kadar sürdü. Miluniz ve Gehy tarafından inşa edilen bu yapıyı Prag’a gelip te görmeden gitmeyin.

  1. Wpnderworks – Amerika

Sanki bir ev şiddetli bir fırtınaya maruz kalarak yüksekten ikinci bir evin üstüne düşmüş hissi veriyor. Bu ilginç yapı Amerika’nın Pigeon Forge bölgesinde bulunmaktadır. Bu binaya giriş ücretsiz ve işine giren ikinci bir hayranlıkla karşılaşıyor. Binanın için de de her şey tepe taklak halde. Merdivenler, tablolar, lambalar her şey ters. Şu an eski sihirbaz malzemelerinin sergilendiği bir müze olarak kullanılıyor.

  1. Kansan Halk Kütüphanesi – Amerika

Son yüzyılda teknolojinin ilerlemesiyle kitaplar ve kütüphanelerin öneminin azalmasıyla birlikte insanları kütüphaneye çekebilecek ilginç mimari yapı ile inşa edilmiş.

  1. Tahta Piknik Sepeti Ev – Amerika

Longaberger binası 7 katlı bir yapı olup dünyanın en büyük tahta piknik sepeti halinde tasarlanmıştır.

  1. Volkswagen Ev Amerika

Volkswagen Beetle modelinden esinlenerek yapılan bu ev usta mimar Markus Vogireiter tarafından 2003 yılında yapılmıştır.

Bu makalemiz profesyonel makale yazarlarımızın hazırlamış olduğu referans gezi makalesidir. Siz de firmamızdan gezi rehberi makaleleri temin etmek isterseniz bizimle makale yazarlığı sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.