C Vitamini İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

18.10.2020
1.771
C Vitamini İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç renginizi koyu buluyorsunuz ve bir miktar saç renginizi açmak mı istiyorsunuz? O zaman C vitamini ile saç rengi açma konusunda vereceğimiz tarifi uygulayabilirsiniz.

Saçlarınızı koyu renge boyadınız ve bir süre sonra koyu renkten sıkıldınız ve saçınızın rengini açmak istiyorsunuz, bu durumda öncelikle saçınızdaki koyu renkten kurtulmanız gerekiyor. Bu gibi boyalı saça sahipseniz kesinlikle saçınızın kimyasal işleme maruz kalması gerekiyor. Sadece uygulayabileceğiniz bir yöntemle saçlarınızı kimyasal işlemden kurtarabilirsiniz. O da C vitamini kullanmaktır.

Saçlarınızdaki Boyalardan Kurtulmanın 4 Yöntemi

 1. Peroksit ile saçlarınızı açabilirsiniz
 2. Oryal kullanarak saç açma
 3. Oksidan kremi kullanarak saçlarınızı açabilirsiniz
 4. C vitamini kullanarak saçlarınızı açabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız yöntemlerden en zararlı olanı oryalle saç rengi açma yöntemidir. Bunu sebebi ise bu yöntemle saç rengi açmak için hem oreyal kullanılması gerekir hem deoksidan kremi kullanmak gerekir. Oreyal oldukça etkili ve güçlü bir kimyasal maddedir ve saçlara zarar verir.

Oksidan krem ve Peroksit ile saç rengi açma benzer gibi görünse de aralarında büyük fark vardır. Oksidan krem ile Peoksit kullanmak arasında tercih yapılacaksa oksidan krem tercih edilmelidir. Çünkü oksidan krem perokside göre hem saça hem de deriye daha az zarar vermektedir. Bu nedenle kimyasal kullanılan yöntemler arasında diğerlerine göre en az zararı olan Oksidan kullanarak saç rengi açma yöntemini kullanabilirsiniz.

Şimdi kimyasal yöntemleri bir kenara bırakalım ve asıl konumuz olan C vitamini kullanarak nasıl saç açılır buna bakalım.

Malzemeler:

 1. C vitamini tableti
 2. İngiliz karbonatı
 3. Boyasız saçlar için kullanılan şampuan
 4. 15-20 damla kadar badem yağı veya Hindistan cevizi yağı gibi besleyici yağ
 5. Temin edebilirseniz C vitamini ampulü (Olmasa da olur)

C Vitamini İle Saç Rengi Açma Yöntemi

 • 10 adet c vitamini tabletini iyice ezin
 • Yarım tablet İngiliz karbonatı katarak ph dengesini sağlayın. C vitamini asidiktir karbonat ise baziktir.
 • Temin edebildiyseniz C Vitamini ampulünü üzerine kırın.
 • Sampuan ve saç bakım yağını da ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışım karıştıkça oldukça köpüklü bir hale gelecektir.
 • Bir fırça alın elinize ve fırçayla saç boyar gibi tüm saçlarınıza sürün ve iyice masaj yaparak saçlara yedirin.
 • 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın
 • Bu uygulama ile saçlarınız yarım ton kadar açılacaktır. Bu uygulamayı 3-4 günde bir uygulayın. Saçlarınızın rengi istediğiniz noktaya geldiğinde uygulamayı bırakabilirsiniz.

C Vitamini İle Saç Rengi Açmak Zararlı mıdır?

C Vitamini ile saç rengi açmak zararlı mıdır diye soranlar için net söylüyorum asla zararlı değildir. Çünkü kullandığınız ürün bir vitamindir ve zaten saçın içeriğinde de C Vitamini mevcuttur. Bilmeniz gereken bu yöntemde sabır gerektirdiğidir. Bir yıkamada hemen açılacak zannetmeyin. Her yıkadığınızda yarım ton kadar açılacak ve sizin sabırla uygulamaya devam etmeniz gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.