Bordo Renk Elbise Nasıl Kombinlenir?

19.10.2020
1.606
Bordo Renk Elbise Nasıl Kombinlenir?

Bordo rengin kombini oldukça zor görünse de ayakkabıdan aksesuara bordo renk nasıl kombinlenir? hakkında bu makalede sizlere kombin önerileri vereceğiz.

Bordo Hangi Renklerle Uyumlu

Bordo rengi birçok kombine uygundur. Gri, siyah, krem, en sık kullanılan renkler arasındadır. Kullanımı riskli olan renklerse yeşil, pembe vs. tonlarıdır. Fakat bunu kesin bir çizgi olarak düşünmemekte fayda var, çünkü doğru tasarımla ortaya çok güzel sonuçlar da çıkabilir.

Bordo Elbise Kombinleri

Tek renk bordo elbise giyerken çorapla ve uzun siyah ceketle, altına bot giyerek kombin oluşturabilirsiniz. Desenli bir bordo elbise varsa ayakkabı ve ceket bölümünü sade tonlarda seçmelisiniz. Bordo elbiseyle siyah bot ya da gri metalik botlar şık görünmenizi sağlar.

Bordo Ayakkabı İle Kombinler

Bot, klasik ayakkabı ya da çizmeleriniz bordoysa kıyafetlerinizde bu tonları andıran veya bir parça bordo olan giysi kullanmanız önerilir. Çantada da bu kullanım olabilir.  Bordo ayakkabı diğer bölümlere göre daha zordur. Fakat tayt, bordo tunik ve bordo bot güzel bir kombin olabilir. Topuklu ayakkabınız bordoysa bluzunuzda bordo işleme çizgiler vs. olabilir.

Bordo Pantolon Kombinleri

Pantolonunuz bordo tek renk olduğunda aksesuarda bordo kullanabilirsiniz. Kot,  klasik kumaş pantolon, tayt giyiminde bu renkle sıkıcı olmadan bütünlük sağlayan çözümlere odaklanmalısınız. Bordo pantolon ile ayakkabı bordo olursa gözü boğabilir.  Çantanızda bordo detaylar olabilir.

Bordo Kombini Hataları

Bordo giyerken her bölgede bordo olmamalıdır. Bir bölgede kullanılan bordo rengi farklı alanlardaki küçük detaylarla tamamlamalısınız. Bu aslında diğer tüm renkler için de geçerlidir. Elbisede de tek bordo renk varsa çorap bordo olmamalıdır. Ten rengi çorap ve bordo ayakkabılar renk geçişini sağlar. Çorabı siyah kullanırsanız boğucu görüntü olur.

Rengi Öne Çıkaran Aksesuarlar

Bordo aksesuarlar, çanta ve ayakkabı ile bütünlük sağlayan bir bordo görüntüsü enerjinizi yükseltecektir. Kırmızı rengi çok dikkat çekici bulan ve alternatif baskın bir renk arayanlar için bordo kombinleri ideal bir seçenek olabilir.  Kendi başına baskın bir renk olan bordo, doğru şekilde aksesuar kombinini hak ediyor.  Bordo taşlardan kolye veya küpe detaylarını değerlendirebilirsiniz. Bileklikte de güzel bir enerji hissedersiniz.

Moda konusunda yazarlarımızın hazırlamış olduğu farklı makaleleri de moda kategorimizden inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.