Bilkent Üniversitesi Burs Çeşitleri

11.10.2020
923
Bilkent Üniversitesi Burs Çeşitleri

Bilkent Üniversitesi’nde okumak istiyorsanız; sizlere Bilkent üniversitesi burs çeşitleri hakkında bu makalede geniş bilgi vereceğiz.

Bilkent Üniversitesi öğrencilerine pek çok değişik burs olanağı sunmaktadır. Öğrencinin başarısı ve yeteneğine göre verdiği burslar çeşitlilik göstermektedir. Bu burslar şu şekildedir:

1-) Tam Burs

ÖSYM tarafından söz konusu %100 burslu programa yerleşen öğrenciler tam burs almaya hak kazanırlar ve azami eğitim süresi boyunca bu öğrencilerden ücret alınmaz.

2-) Kapsamlı Burs

Tam burslu olarak yerleştirilen öğrencilerden yerleştirilmiş olduğu sayısal, eşit ağırlık ve sözel puan türünde 10.000 ve daha iyi öğrencilere ve dil puan türünde 250 ve daha iyi olan kişilerin bursu tam bursludan kapsamlı bursa yükseltilir. Bu burs ücretsiz yurt olanağı ve aylık katkı bursunu içerir.

3-) %50 Burs

%50 indirimli programlara yerleşen öğrenciler azami eğitim süresi boyunca %50 Bilkent üniversitesi burs almaya hak kazanırlar. Aynı zamanda hak kazandıkları takdirde üstün başarı bursu da alabilirler.

4-) Yetenek Bursu

Yetenek sınavı ile öğrenci alan müzik ve tiyatro, güzel sanatlar bölümlerinde üstün başarı gösteren öğrencilere verilmektedir.

5-) Üstün Başarı Bursu

Yıllık ortalaması 4 üzerinden 3,30 veya daha yüksek olan öğrenciler ile kendi programlarındaki öğrenciler arasında ilk %5’e girmiş ücretli öğrenciler ve %50 burslu okuyup ilk %3’e giren öğrenciler üstün başarı bursuna layık görülürler.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.