Bilgisayarda Sildiğiniz Verileriniz Geri Getirilebiliyor

26.11.2020
1.349
Bilgisayarda Sildiğiniz Verileriniz Geri Getirilebiliyor

Bir bilgisayarda daha önce yanlışlıkla silinen veriler geri getirilebilmektedir. Bunun için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Silinmiş oldukları koşullar ne olursa olsun, silinen dosyaları kurtarmanın birkaç olası yolu vardır. Geri dönüşüm kutusundan, yedeklemelerden silinen dosyaları geri yükleyebilir veya dosyalar herhangi bir yedekleme olmadan kalıcı olarak kaldırılsa bile çalışan silinmiş dosya kurtarma yazılımıyla kaybolan dosyaları kurtarabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusu İle PC’de Silinen Dosya Nasıl Kurtarılır?

  • Masaüstündeki simgeye sağ tıklayın.
  • Açılır menüden Aç’ı seçin.
  • Geri yüklemek istediğiniz dosyaları seçin
  • İhtiyacınız olan dosyalara  sağ tıklayın .
  • Geri yükle öğesini seçin. Dosyaları  geri yüklemek için Geri Dönüşüm Kutusu’ndan da sürükleyebilirsiniz.

Silinmiş Dosya Kurtarma Yazılımıyla Silinmiş Dosyaları Kurtarma

Kaldırılan dosyalar geri dönüşüm kutusunda değilse ancak önceden kaydedilmiş bir sürümü değil de silinen dosyaları geri almak istiyorsanız, üçüncü taraf veri kurtarma yazılımını deneyebilirsiniz. EaseUS Data Recovery Wizard, piyasada on yıldan fazla bir süredir hizmet veren kolay bir veri geri yükleme aracıdır. Silinen kurtarma, format kurtarma, virüs saldırısından sonra veri kurtarma, sistem çökmesi, ham hata ve daha fazlası gibi tüm karmaşık veri kaybı durumlarının üstesinden gelmek için tasarlanmıştır . Bilgisayarlarından, harici sabit sürücülerinden, hafıza kartlarından, USB sürücülerinden silinen dosyaları geri almada çok sayıda kullanıcıya yardımcı olmuştur.

EaseUS Data Recovery Wizard, fiziksel bir sabit sürücünün her bir depolama birimini kapsamlı bir şekilde tarayan gelişmiş algoritma teknolojisi kullanır. Bir kullanıcının silinmiş öğelerini araması ve bulması için genel süreç aşağıdaki gibidir.

  • Dosyaların silindiği yerel bir sabit sürücü diski mi yoksa çıkarılabilir bir depolama aygıtı mı? Tam dosya konumunu seçin ve ardından devam etmek için “Tara” düğmesine tıklayın.
  • Taramanın tamamlanmasını bekleyin. İşlemden sonra bulunan dosyaları önizleyebilir ve ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. Sayıda sınır yoktur.
  • Şimdi, geri yüklenen dosyaları orijinal yerine başka bir konuma kaydetmek için “Kurtar” düğmesini tıklayın. Ardından, kurtarmayı tamamlamak için “Tamam” ı tıklayın.

Dikkat: Kurtarılan verileri, verilerinizi kaybettiğiniz bölüme veya sürücüye geri kaydetmeyin! Kurtarma işleminden sonra o konuma aktarabilirsiniz, ancak doğrudan aynı sürücüye kurtarma, dosyanın üzerine yazma riskini taşır.  Silinen verileri geri getirme işleminiz tamamlanmıştır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.