3 Doktorun Öldü Dediği Mahkum Morgda Uyandı

06.03.2018
1.775
3 Doktorun Öldü Dediği Mahkum Morgda Uyandı

İspanya’da bir mahkum öldüğü düşünülerek hastane morguna gönderildi. 3 farklı doktor kontrol ederek mahkumun öldüğüne karar verdi ve morga götürüldü.

Austrias’da yaşanan olay, Gozalo Montoya Jimenez isimli mahkumun otopsi için işaretlenmesi ve hazırlanması sırasında bilincini geri kazanmasıyla doktorları şok etti. Mahkumun katalepsi olduğu düşünüldü. Katalepsi’de hastanın hayati fonksiyonları fark edilmeyecek ölçüde yavaşlıyor. Bu da nabız almanın zorlaşmasına neden olduğu için kanın da çekilmesiyle hasta ölü zannedilebiliyor.

Bu durumun benzerinin yaşandığı düşünülen olayda mahkumun intihara kalkıştığı ve bu nedenle doktor muayeneleri sonucu ölüm raporunun verildiği, daha sonra 2 doktorun da ölümü onayladığı anlaşıldı. Ancak dirilişi ile ilgili net bir açıklama yapılmadı.

Daha Önce de İntihara Kalkışmış

Mahkum daha evvel de bir kez kendini asmaya, bileklerini kesmeye çalışmış ve engellenmiş. Bu kez ilaç içerek yaşamına son vermek isteyen Jimenez öldüğü anlaşılarak mahkemeye ve hapishanede kaldırılması için işleme alındı.

Mahkumdan nabız alamayan doktorlar, ailesine haber verdi ve otopsi için gerekli işlemler başladı. Bu sırada mahkumun canlı olduğunu fark eden ekip, horlama sesleri duydu. Hemen Austrias Merkez Üniversite Hastanesine nakledildi.

Olay resmi açıklanmayla doğrulanmadı ama durumun katalepsi nedeniyle bu şekilde yaşandığı tıp dünyasında konuşulmaya başlandı. Resmi makamlar olayla ilgili soruşturma açtı ve mahkumun dirilişi konusundaki sebeplerin açıklığa kavuşmasını istedi.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.